slider1600x400

Laserowe wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów musi być wykonane przez kwalifikowanego dentystę. Zabieg rozpoczyna się od usunięcia płytki nazębnej, co znacznie poprawia dalsze efekty. Po dokładnym wyczyszczeniu, na zęby nakładany jest żel. To ten żel jest tym, co tak naprawdę powoduje wybielenie zębów. Zadaniem lasera jest aktywowanie działania żelu, a także przyspieszenie całego procesu. Kryształy zawarte w żelu pobierają światło lasera, a następnie wnikają w głąb szkliwa. Ten proces powoduje, że twój uśmiech staje się jaśniejszy w przeciągu niecałej godziny.

W zależności od oczekiwanego rezultatu można regulować czas trzymania żelu na zębach. Jeśli potrzebna jest tylko nieznaczna zmiana, to na fotelu spędzisz jedynie kilkanaście minut. Standardowo cała procedura mieści się w czasie jednej wizyty u stomatologa. Jedną z głównych zalet jest to, że wystarczy jedna wizyta, aby zauważyć wyraźne zmiany barwy. W pewnych ekstremalnych przypadkach może być konieczne dodatkowe leczenie aby osiągnąć pożądane efekty.

Z kolei ogromną wadą laserowego wybielania zębów jest jego koszt. W porównaniu z innymi metodami, tego typu zabieg  może być bardzo kosztowny. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Jednakże w przypadku konieczności większej ilości sesji koszt ten może być znacząco większy. Kolejną niedogodnością często wiązaną z laserowym wybielaniem zębów, jest uczucie nadwrażliwości zębów i dziąseł. Wynika to z rodzaju żelu stosowanego do zabiegu. Jednakże uczucie to mija po pewnym czasie. Warto zapytać się stomatologa, czy stosuje system Pola Office, który zawiera specjalny składnik redukujący możliwość wystąpienia nadwrażliwości.