Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /home/tanie/domains/tanie-wybielanie-zebow.pl/public_html/templates/siteground-j16-28/html/com_content/article/default.php on line 71

Paski wybielające zęby są stosunkowo nowym produktem na rynku produktów stomatologii estetycznej. Pierwsza firma wprowadziła ten produkt dopiero w roku 2000. Paski mają takie same zadanie jak inne produkty do domowego wybielania zębów – mają sprawić by uśmiech lśnił idealną bielą, reklamując się jednocześnie, że dzięki paskom wybielającym uda się to osiągnąć jeszcze prościej niż przy użyciu innych środków.

 

Paski wybielające zęby są zrobione z cienkiego, elastycznego plastiku, który z jednej strony pokryty jest cienką warstwą aktywnego żelu – nadtlenku wodoru. W przeciwieństwie do innych zestawów wybielających gdzie żel trzeba samemu zaaplikować do nakładek, tutaj mamy odpowiednią ilość preparatu na każdym pasku. Z drugiej strony trzeba przy tym sposobie wybielania bardzo precyzyjnie docisnąć paski do zębów, aby cała przednia powierzchnia zębów dokładnie „oblepiła się” żelem. Jeżeli zrobi się to niedokładnie istnieje ryzyko, że brzegi zębów pozostaną ciemniejsze niż środek. Jeżeli nie jesteś skrupulatny lepiej wybierz się na profesjonalne wybielanie do gabinetu stomatologicznego.

 

Jeżeli zdecydujesz się na paski dobrze przeczytaj ich instrukcję obsługi. Najczęściej stosuje się je dwa razy dziennie przez pół godziny, tak więc jednego dnia zużyjesz cztery sztuki. Długość całej kuracji zależy od stężenia zastosowanego żelu. Dla przykładu Whitestrips Classic są pokryte sześcioprocentowym nadtlenkiem wodoru i kuracja przewidziana jest na dwa tygodnie. W innym produkcie – Whitestrips Premium zastosowano stężenie dziesięcioprocentowe, co pozwala na skrócenie wybielania do około tygodnia.

 

Paski do wybielania zębów zostały zaprojektowane tak, aby stanowić alternatywę do systemów wymagających nakładek. Dla niektórych osób nakładki uniwersalne mogą okazać się niewygodne, albo niedostosowane do zębów. W takim wypadku mogą zastosować najdroższe wybielanie ekspresowe na jednej wizycie u stomatologa, mogą też zdecydować się na wybielanie nakładkowe, gdzie nakładki robione są indywidualnie lub mogą spróbować kilkudniowej kuracji paskami.

 

Warto pamiętać, że wybielanie bez konsultacji ze stomatologiem zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Jeżeli zdecydujesz się na paski wybielające zęby pamiętaj aby upewnić się, czy nie masz nadwrażliwych zębów, odsłoniętych szyjek zębów, wypełnień z przodu czy też nie wyleczonej próchnicy. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że martwych zębów nie uda się wybielić tą metodą. Podobnie wypełnienia, koronki, mosty i inne prace protetyczne pozostaną niezmienione.